•  

    W dniu 31.05.2024 (piątek)

    sklep będzie nieczynny.

Producenci

Radiatory

Każdy z nas, kto posiada komputer lub laptop, na pewno spotkał się z problemem jakim jest przegrzewanie się tego sprzętu, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń oraz gorsze jego działanie. Co więc zrobić, aby tego uniknąć? Znaleźć sklep, który oferuje radiatory, czyli nas bns.com.pl, dzięki nam Twój sprzęt będzie bezpieczny i bardziej wydajny.

Radiatory z pinem do druku

Nasz sklep oferuje radiatory z pinem do druku. Są to elementy układu chłodzącego, które pomogą zachować odpowiednią temperaturę danego urządzenia oraz chronią go przed przegrzaniem. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej poprawić przewodnictwo ciepła można użyć pasty termoprzewodzącej, którą stosuje dodatkowo pomagaże schłodzić dane urządzenie.

Radiatory aluminiowe czy miedziane?

Radiatory aluminiowe różnią się od miedzianych przewodnością ciepła. Te pierwsze mają znacznie mniejszą zdolność do przewodzenia ciepła (około 200W/mk) dla międzianych współczynnik ten jest o wiele większy (około 370W/mk). Wynika to z tego, że radiatory aluminiowe mają trzykrotnie mniejszą gęstość. Jeśli jednak używasz swojego komputera czy laptopa do przeglądania stron internetowych, czy grania w gry, radiatory aluminiowe będą wystarczające, aby schłodzić Twój sprzęt.

Chłodzenie aktywne czy pasywne?

Chłodzenie Twojego komputera czy laptopa to bardzo ważny proces. Jeśli sprzęt będzie za bardzo nagrzany, może zostać on uszkodzony, co wiąże się z dużymi kosztami. Dodatkowo jego działanie może być mało optymalne. Decydując się na układ chłodzący Twojego urządzenia, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, do czego dany sprzęt jest on używany. Jeśli nie jest to nic bardzo wymagającego to wystarczy zastosować chłodzenie pasywne, czyli bez wentylatora. Jeśli jednak Twój komputer przeznaczony jest choćby do gamingu to warto zastanowić się nad chłodzeniem aktywnym, czyli takim z wykorzystaniem wentylatora. Ten drugi sposób jest dużo głośniejszy, ponieważ pracujące łopaty wiatraka pracują czasem bardzo głośno.

Wybierz odpowiedni radiator

Przed zakupem radiatora aluminiowego czy miedzianego należy sprawdzić kilka najważniejszych parametrów. Najważniejsze to wymiary radiatora, powinny one pozwalać na swobodny montaż oraz należy sprawdzić jego dopasowanie do podstawki. Najlepiej wybrać taki radiator, który zmieści się pod obudową jednostki centralnej. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na chłodzenie aktywne, należy także sprawdzić wydajność wiatraka oraz natężenie hałasu podczas jego pracy.

Najlepsze radiatory tylko u nas – bns.com.pl

Nasz sklep oferuje radiatory najwyższej jakości. Posiadamy kilkanaście różnych rodzai o różnych wymiarach, tak żebyś swobodnie mógł dobrać go do swojego sprzętu. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nie wahaj się i już dziś zwiększ wydajność swojego komputera czy laptopa poprzez zastosowanie radiatora. W naszym sklepie znajdziesz także wentylatory, które możesz swobodnie połączyć z radiatorami, aby zapewnić jeszcze większą ochronę Twoim sprzętom przed przegrzaniem.

Nowości w ofercie
Polecane produkty
Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl