•  

    W dniu 31.05.2024 (piątek)

    sklep będzie nieczynny.

Producenci

Stabilizator napięcia

AD587JRZ źródło napięcia odniesienia 5V; SOIC8 AD587JRZ źródło napięcia odniesienia 5V; SOIC8
Producent: Analog Devices
Cena:

15,00 zł

Cena netto: 12,20 zł

szt.
zobacz więcej
ADR366BUJZ-R2 źródło napięcia odniesienia 3,3V; SOT23-5 ADR366BUJZ-R2 źródło napięcia odniesienia 3,3V; SOT23-5
Producent: Analog Devices
Cena:

22,00 zł

Cena netto: 17,89 zł

szt.
zobacz więcej
BQ26231PW  kontroler ładowania baterii; TSSOP8 BQ26231PW kontroler ładowania baterii; TSSOP8
Cena:

28,00 zł

Cena netto: 22,76 zł

szt.
zobacz więcej

Nasz sklep w swojej ofercie posiadaj różnego rodzaju stabilizatory napięcia. Są to urządzenia elektroniczne, które mają za zadanie utrzymać stałe napięcie. Stabilizatory zostały wytworzone na zasadzie układu scalonego.

W naszym sklepie znajdziesz takie kategorie stabilizatorów jak:

• liniowe;
• impulsowe;
• źródło napięcia odniesienia.

Stabilizator liniowy

Stabilizator liniowy jest jednym z najbardziej popularnych, a zarazem najtańszych rozwiązań, jeśli chodzi o stabilizację napięcia. Są one niezwykle niezawodne oraz bardzo trwałe. Ich zadaniem jest dostarczenie ustabilizowanego napięcia do odbiornika ze źródła zasilania. Zdolność utrzymania napięcia w przypadku tych stabilizatorów jest krótka i wynosi 1-10 milisekund. Plusem niewątpliwie jest fakt, że mają one sposobność tłumienia zakłóceń radioelektrycznych samodzielnie z wykorzystaniem kondensatorów przeciwzakłóceniowych.

Stabilizator impulsowy

Stabilizator impulsowy nazywany jest inaczej przetwornicą. Dzięki niemu możemy wytworzyć wyższe, stabilne napięcie wejściowe, niż to dostarczane ze źródła zasilania. Jest to możliwe dzięki zjawisku samoindukcji. Stabilizator impulsowy daje nam możliwość uzyskania elementu, który podwyższa lub obniża napięcie. Niewątpliwymi plusami tych stabilizatorów są szybkość odpowiedzi oraz bardzo niski poziom szumów. Bardzo ważne podczas wyboru stabilizatora jest jego zdolność do utrzymania napięcia podczas jego zaniku. W przypadku stabilizatorów impulsowych może on trwać 20-50 milisekund. W tym wypadku, aby wykonać tłumienie zakłóceń radioelektronicznych wymagane jest zastosowanie dodatkowych filtrów.

Zastosowanie stabilizatorów

Stabilizatory napięcia mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Znajdziemy je w halach produkcyjnych, przemyśle, a także w gospodarstwie domowym. We wszystkich halach produkcyjnych czy fabrykach mają za zadanie doprowadzenie odpowiedniego napięcia do maszyn i urządzeń, dzięki czemu pracują one bezproblemowo.
Dodatkowo, jeśli masz problem w domu czy mieszkaniu z migającym światłem, czy szybko przepalającymi się żarówkami, to warto zastanowić się nad zastosowaniem ich właśnie w miejscu zamieszkania. Niepoprawne działanie odbiorników czy za szybkie zużywanie się zasilaczy może wynikać właśnie ze skoków napięcia, aby wyeliminować te problemy wystarczy zastosować stabilizatory napięcia. Dzięki nim zadbasz o swój sprzęt, a jego awarię będą rzadsze.
Stabilizatory napięcia można wykorzystać także przy instalacji fotowoltaicznej. W niektórych wypadkach dostarcza ona zbyt wysokie napięcie, co może skutkować uszkodzeniem, a dzięki stabilizatorom możesz go uniknąć. W tym wypadku mają one za zadanie odłączenie urządzenia od sieci.

Dlaczego bns.com.pl?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego wybrać akurat nasz sklep? Posiadamy szeroki wybór stabilizatorów napięcia najwyższej jakości. Na naszej stronie dostępna jest wyszukiwarka, abyś szybko i łatwo mógł znaleźć to, co Cię interesuje. Nie zastanawiaj się dłużej tylko skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty, zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl