81716 miernik wilgotności względnej i temperatury
Miernik wilgotności i temperatury (higrometr), to urządzenie do rejestrowania poziomu wilgotności względnej i temperatury otoczenia.
Zaawansowany czujnik wykonuje minimum 65 pomiarów na sekundę. Mikroprocesor odbiera sygnały z pomiarów, przetwarza je na wartość średnią i wyświetla na ekranie z aktualizacją co pół sekundy. Przenośny higrometr znajduje szerokie zastosowanie w codziennych pracach. Wykorzystuje się go do kontroli parametrów w produkcji rolnej, hodowli zwierząt, w systemach wentylacji, terrariach itp.
Wystaw opinię o produkcie
Kod produktu: 81716
Opis produktu
Cyfrowy miernik wilgotności oraz temperatury.
Funkcje pomiaru
- punkt rosy
- temperatura mokrego termometru
- najwyższa wartość aktualnego pomiaru (MAX)
- najniższa wartość aktualnego pomiaru (MIN)
- automatyczny zapis danych
| symbol | 81716 |
| typ | Higrometr |
| jednostka pomiaru | °C / °F |
| pamięć pomiaru | 1000 |
| pomiar temperatury | -20°C / 70°C -4°C / 158°C/°F |
| wilgotność względna pracy Ph | 0 - 100% |
| dokładność pomiaru | ±1°C |
| dokładność pomiaru temperatury punktu rosy i mokrego termometru | ±2°C |
| dokładność pomiaru wilgotności względnej RH | ±4% |
| Data Hold | tak |
| czas odpowiedzi | 30s |
| temperatura punktu rosy | -20°C / 50°C -4°C / 122°C/°F |
| temperatura mokrego termometru | -20°C / 50°C -4°C / 122°C/°F |
| zasilanie | 3x AAA |
| wymiary | 180x56x36mm |
Czujnik kontroluje zarówno wilgotność względną jak i temperaturę. Na podstawie tych wskazań mikroprocesor potrafi obliczyć punkt rosy oraz tzw. temperaturę mokrego termometru. Prosta obsługa, duże cyfry na wyświetlaczu, szereg funkcji ułatwiających pracę oraz wyprofilowana, idealnie wpasowująca się w rękę obudowa sprawiają, że praca tym miernikiem jest łatwa i przyjemna.
- punkt rosy: po wybraniu funkcji °C DP miernik na podstawie pomiarów na bieżąco oblicza wartość punktu rosy, tj. temperatury, w której może rozpocząć się proces skraplania gazu.
- temperatura mokrego termometru: po wybraniu funkcji °C WB miernik na podstawie pomiarów na bieżąco oblicza wartość dla tego wskazania. Praca w temperaturze mokrego termometru powyżej 35°C jest niebezpieczna dla zdrowia, może doprowadzić do przegrzania, a w konsekwencji do śmierci.
- przycisk Max/Min: zatrzymuje na ekranie najwyższą/najniższą wartość aktualnego pomiaru
- przycisk Data hold: zatrzymuje na ekranie wartość aktualnego pomiaru
- automatyczny zapis danych: urządzenie umożliwia automatyczny zapis 1000 pomiarów w interwale co 10 sekund
- urządzenie automatycznie wyłącza się po 15 minutach bezczynności. Ustawienie można dezaktywować w trakcie włączania urządzenia.
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.